hello 2.3 - en to ga translation catalogue (13 entries)

en: %s: extra operand: %s
ga: %s: oibreann breise: %s

en: Try `%s --help' for more information.
ga: Bain triail as `%s --help' chun tuilleadh eolais a fháil.

en: hello, world
ga: Dia duit, a dhomhain

note: TRANSLATORS: Use box drawing characters or other fancy stuff if your encoding (e.g., UTF-8) allows it.  If done so add the following note, please: [Note: For best viewing results use a UTF-8 locale, please.]
en: +---------------+
    | Hello, world! |
    +---------------+
ga: +-----------------------+
    | Dia duit, a dhomhain! |
    +-----------------------+

en: Hello, world!
ga: Dia duit, a dhomhain!

note: TRANSLATORS: --help output 1 (synopsis) no-wrap
en: Usage: %s [OPTION]...
ga: Úsáid: %s [ROGHA]...

note: TRANSLATORS: --help output 2 (brief description) no-wrap
en: Print a friendly, customizable greeting.
ga: Priontáil beannacht chairdiúil in-saincheaptha.

note: TRANSLATORS: --help output 3: options 1/2 no-wrap
en:   -h, --help          display this help and exit
      -v, --version       display version information and exit
ga:   -h, --help          taispeáin an chabhair seo agus scoir
      -v, --version       taispeáin eolas faoin leagan agus scoir

note: TRANSLATORS: --help output 4: options 2/2 no-wrap
en:   -t, --traditional       use traditional greeting format
      -n, --next-generation   use next-generation greeting format
      -g, --greeting=TEXT     use TEXT as the greeting message
ga:   -t, --traditional       bain úsáid as beannacht ar an sean-nós
      -n, --next-generation   bain úsáid as beannacht nua-aoiseach
      -g, --greeting=TCHT     úsáid TCHT mar an bheannacht

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
ga: Copyright © %s Free Software Foundation, Inc.
    Ceadúnas: GNU GPLv3+ GNU GPL, leagan 3 nó níos nuaí <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    Is saorbhogearra é seo: ceadaítear duit é a athrú agus a athdháileadh.
    Níl baránta AR BITH ann, an oiread atá ceadaithe de réir dlí.

en: Unknown system error
ga: Earráid anaithnid chórais

en: write error
ga: earráid sa scríobh

en: memory exhausted
ga: cuimhne ídithe
